Džiovinta mediena

 

IĮ. “Nestrevaitis“ teikia medienos lentų, medienos ruošinių bei medienos taros džiovinimo paslaugas. Parduodam džiovintą medieną.

27 metų patirtis

Aukščiausios kokybės produkcija

Visų rūšių statybinė mediena

Lietuviškos medienos rąstai

Šviežiai kirsta ar pjaustyta mediena yra tik žaliava, kuri pasidaro vertinga konstrukcine medžiaga tik pašalinus iš jos didžiąją dalį drėgmės t.y. džiovinta mediena. Mediena turi būti džiovinama iki taip vadinamo pusiausvyrinio drėgnio, atitinkančio jos eksploatavimo sąlygas. Šias sąlygas apibūdina oro parametrai (temperatūra ir santykinis drėgnis), todėl drėgnis iki kurio turi būti išdžiovinta mediena, priklauso nuo medienos paskirties: baldų gamybai skirta mediena džiovinama iki 7 – 8%, statybiniams dirbiniams – iki 18 – 20% ir t.t.

Gaminiai ir konstrukcijos, pagaminti iš nedžiovintos ar nekokybiškai išdžiovintos medienos yra nekokybiški, nes eksploatuojami sausoje aplinkoje keičia matmenis, supleišėja sujungimai, o drėgnoje aplinkoje – aptinkami spalvinančių pelėsių, o vėliau ir medieną ardančių grybų. Grybai medienoj veisiasi, kai jos temperatūra yra nuo –50°C iki +50°C, o jos drėgnis didesnis nei 22 – 23%. Todėl jau nuo seno padarinė konstrukcinė mediena buvo džiovinama: seniausiais laikais tik natūraliu atmosferiniu būdu, vėliau ir atmosferiniu, ir dirbtiniu – specialiose džiovyklose esant natūraliai, o vėliau priverstinei oro cirkuliacijai.

Mūsų ilgalaikė darbo patirtis užtikrina kvalifikuotą klientų aptarnavimą, bei garantuoja aukštos kokybės produkciją.

Džiovinta mediena

Džiovinta mediena

Džiovinta mediena

 

Konvekcinis džiovinimas yra procesas, kai šiluminiu būdu iš medžiagos yra išgarinama drėgmė ir pašalinamas garas. Medžiagai džiūstant, vyksta difuzijos procesas, t.y. drėgmė difunduoja iš vidinių sluoksnių į paviršių, o nuo jo garuoja į aplinką. Konvekcinio džiovinimo metu medžiaga džiovinama šilto oro ar dūmų sraute. Džiovinamas agentas perduoda dalį savo šilumos medžiagai ir pašalina iš jos išgaravusio vandens garą. Džiovinant šiuo būdu džiovinamam agentui, įšildytam kaloriferyje arba kūrykloje, papildomai šiluma tiekiama darbo kameroje.

Vakuuminis džiovinimas

Medienos džiovinimas vakuuminėje džiovykloje prasideda toliau aprašytu principu:

1. Medinės lentos sudedamos ant plokštės (radijatoriaus) kuri jau paguldyta ant vėžimelio. Sudėtas lentas uždengiame kita jau minėta plokšte, vėl eilė lentų ir plokštė ant viršaus, taip pakraunamas vėžimelis iki leistino aukščio, kad tilptų į autoklavą.

2. Vėžimėlis įstumiamas į minėtą autoklavą.

3. Į lentą įgrežiami elektrodai, drėgmei kontroliuoti.

4. Plokštės pajungiamos greitomis jungtimis per kurias į plokštes bus paduodamas karštas vanduo.

5. Uždaromas autoklavas.

6. Vakuuminio siurblio pagalba išsiurbiamas oras iki – 0,8 bar.

7. Skaitoma, kad džiovinimas pradėtas. Džiovinimo trukmė priklauso nuo lentų storio ir medienos rūšies.

Džiovintoa mediena Giluminiu būdu impregnuota mediena

Džiovinta mediena

Džiovinta mediena

Džiovinta mediena

Džiovinta mediena

 

Metai versle

Darbuotojai

Laimingi klientai

Mūsų paslaugos

Medienos gaminiai ir impregnavimas

Medienos džiovinimas

Teikiame medienos lentų, medienos ruošinių bei medienos taros džiovinimo paslaugas. Parduodame džiovintą medieną.

Giluminiu būdu impregnuota mediena

Impregnuota mediena giluminiu vakuuminiu būdu – gali išlikti nepakitusios 15 ir daugiau metų, netgi pastoviu kontaktu su žeme bei vandeniu.

Obliuota mediena

Obliuota mediena dėl savo lygaus paviršiaus lengvai dažoma ar lakuojama. Nuobliavus ir nudažius paviršių, išryškinama medienos tekstūra, be to medieną lengva prižiūrėti: išteptos vietos lengvai valomos.

Susisiekite

Turite klausimų? Kreipkitės, mes visada rasime jums tinkamą sprendimą

Medienos gaminiai ir impregnavimas

Adresas

Aukštadvario g. 7, Trakai

Dirbame

Pirm. - Penkt.: 08.00 - 17.00

Susisiekite

info@nestrevaitis.lt
+370 699 37297