Džiovinta mediena

IĮ. “Nestrevaitis“ teikia medienos lentų, medienos ruošinių bei medienos taros džiovinimo paslaugas. Parduodam džiovintą medieną.

Šviežiai kirsta ar pjaustyta mediena yra tik žaliava, kuri pasidaro vertinga konstrukcine medžiaga tik pašalinus iš jos didžiąją dalį drėgmės t.y. džiovinta mediena. Mediena turi būti džiovinama iki taip vadinamo pusiausvyrinio drėgnio, atitinkančio jos eksploatavimo sąlygas. Šias sąlygas apibūdina oro parametrai (temperatūra ir santykinis drėgnis), todėl drėgnis iki kurio turi būti išdžiovinta mediena, priklauso nuo medienos paskirties: baldų gamybai skirta mediena džiovinama iki 7 – 8%, statybiniams dirbiniams – iki 18 – 20% ir t.t.

Gaminiai ir konstrukcijos, pagaminti iš nedžiovintos ar nekokybiškai išdžiovintos medienos yra nekokybiški, nes eksploatuojami sausoje aplinkoje keičia matmenis, supleišėja sujungimai, o drėgnoje aplinkoje – aptinkami spalvinančių pelėsių, o vėliau ir medieną ardančių grybų. Grybai medienoj veisiasi, kai jos temperatūra yra nuo –50°C iki +50°C, o jos drėgnis didesnis nei 22 – 23%. Todėl jau nuo seno padarinė konstrukcinė mediena buvo džiovinama: seniausiais laikais tik natūraliu atmosferiniu būdu, vėliau ir atmosferiniu, ir dirbtiniu – specialiose džiovyklose esant natūraliai, o vėliau priverstinei oro cirkuliacijai.

Mūsų ilgalaikė darbo patirtis užtikrina kvalifikuotą klientų aptarnavimą, bei garantuoja aukštos kokybės produkciją.

Džiovinta mediena

Džiovinta mediena

Džiovinta mediena

Konvekcinis džiovinimas yra procesas, kai šiluminiu būdu iš medžiagos yra išgarinama drėgmė ir pašalinamas garas. Medžiagai džiūstant, vyksta difuzijos procesas, t.y. drėgmė difunduoja iš vidinių sluoksnių į paviršių, o nuo jo garuoja į aplinką. Konvekcinio džiovinimo metu medžiaga džiovinama šilto oro ar dūmų sraute. Džiovinamas agentas perduoda dalį savo šilumos medžiagai ir pašalina iš jos išgaravusio vandens garą. Džiovinant šiuo būdu džiovinamam agentui, įšildytam kaloriferyje arba kūrykloje, papildomai šiluma tiekiama darbo kameroje.

 

 

Vakuuminis džiovinimas

Medienos džiovinimas vakuuminėje džiovykloje prasideda toliau aprašytu principu:

1.   Medinės lentos sudedamos ant plokštės (radijatoriaus) kuri jau paguldyta ant vėžimelio. Sudėtas lentas uždengiame kita jau minėta plokšte, vėl eilė lentų ir plokštė ant viršaus, taip pakraunamas  vėžimelis iki leistino aukščio, kad tilptų į autoklavą.

2.   Vėžimėlis įstumiamas į minėtą autoklavą.

3.   Į lentą įgrežiami elektrodai, drėgmei kontroliuoti.

4.   Plokštės pajungiamos greitomis jungtimis per kurias į plokštes bus paduodamas karštas vanduo.

5.   Uždaromas autoklavas.

6.   Vakuuminio siurblio pagalba išsiurbiamas oras iki – 0,8 bar.

7.   Skaitoma, kad džiovinimas pradėtas. Džiovinimo trukmė priklauso nuo lentų storio ir medienos rūšies.

Paruošta medienos džiovinti vakuuminiu būdu

Paruošta medienos džiovinti vakuuminiu būdu

Medienos džiovinimas vakuuminiu būdu

Medienos džiovinimas vakuuminiu būdu