Giluminiu būdu impregnuota mediena

IĮ. “Nestrevaitis“ teikia medienos lentų, medienos ruošinių bei medienos taros impregnavimo paslaugas. Parduodam giluminiu būdu impregnuota mediena.

Aukštos kokybės giluminiu būdu impregnuota mediena ir kiti pjautinės medienos gaminiai gali būt pristatyti į bet kurią Lietuvos vietą. Medieną atvežame ir iškrauname Jūsų nurodytu adresu: kieme, statybvietėje ar kitoje Jums patogioje vietoje. Vieno transportavimo reisu galime vežti nuo 1m3 iki 40 m3 džiovintos, šviežiai pjautos arba impregnuotos vakuuminiu/giluminiu būdu medienos.

Produkcijos pristatymas įmonės transportu apmokamas papildomai, priklausomai nuo atstumo ir užsakomos produkcijos kiekio.

Mūsų ilgalaikė darbo patirtis užtikrina kvalifikuotą klientų aptarnavimą, bei garantuoja aukštos kokybės produkciją.

Impregnuota mediena

Impregnuota mediena giluminiu vakuuminiu būdu – gali išlikti nepakitusios 15 ir daugiau metų, netgi pastoviu kontaktu su žeme bei vandeniu. Giluminis vakuuminis impregnavimas plačiai naudojamas: tvorų elementams, lieptams, terasom, stogo konstrukcijom. Tai geriausias būdas prailginti medienos ilgaamžiškumą. Impregnantas įsisikverbia giliai i minkštus, lengvai pažeidžiamus medienos audinius ir apsaugo juos nuo išorinio poveikio.

Apdorojimo įranga susideda iš aukšto slėgio cilindro(autoklavo) ir rezervuaro, skirto maišyti ir laikyti cheminį tirpalą, kuris bus naudojamas procese. Trumpai tariant, impregnavimo procesas vyksta tokia tvarka:

Impregnuota mediena

Impregnavimo procesas

 

1. Mediena yra patalpinama į aukšto slėgio cilindrą(autoklavą).

2. Iš cilindro pašalinamas oras. Taip sukuriamas neigiamas slėgis, reikalingas medienos ląstelių(porų)atsivėrimui.

3. Pasiekus reikiamą slėgį, apdorojimui skirtas chemikalas yra įleidžiamas į aukšto slėgio cilindrą(autoklavą).

4. Kai cilindras prisipildo, aukšto spaudimo siurblys pakelia slėgį iki reikiamo lygio (apie 12 barų). Šis slėgis reikalingas tam, kad impregnavimo tirpalas įsigertų giliai į medieną.

5. Kai pasiekiamas pageidaujamas impregnavimas, tirpalas yra išpumpuojamas atgal į rezervuarą, skirtą chemikalų saugojimui.

6. Cilindrui ištuštėjus, vėl sukuriamas vakuumas. Šis procesas uždaro medienos ląsteles ir pašalina cheminio tirpalo perteklių.

Tada impregnavimo procesas yra baigtas ir medieną galima išimti.   Po to mediena yra išdžiovinama džiovykloje, arba laikoma pastogėje keletą dienų, kad aktyvioji impregnavimo medžiaga gerai užsifiksuotų medienoje.

Impregnavimo procesas trukta iki 4 val., priklausomai nuo pasirinkto impregnavimo tipo, o taip pat nuo medienos rūšies, matmenų ir drėgnumo. Šis procesas gali būti atliekamas rankiniu būdu, tačiau šiuolaikiniuose įrengimuose jis yra valdomas automatiškai.

Norimas impregnavimo ciklas programuojamas kompiuteriu. Kompiuteris siunčia informaciją elektros sistemai kada įjungti ir išjungti siurblius, atidaryti ir uždaryti sklendes (vožtuvus).

 

„IĮ. Nestrėvaitis“ giluminiu būdu impregnuota mediena atitinka visus jai keliamus reikalavimus.

Rizikos klasės apibrėžia kur bus panaudojama mediena:

1 klasė. Mediena, esanti tik sausoje aplinkoje.

2 klasė. Esanti po stogu.

3 klasė. Esanti lauke, bet nekontaktuojanti su žeme.

4 klasė. Turinti tiesioginį kontaktą su žeme arba vandeniu.

Impregnuota mediena

Giluminiu būdu impregnuota mediena